Готуються нові зміни щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін пропонує нововведення щодо накладних та розрахунків коригування в разі відмови про їх реєстрацію.

зміни податкові накладні

Мінфін оприлюднив для обговорення проєкт змін до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Мета — створити сприятливі умови для реєстрації ПН/РК в ЄРПН та усунути непорозуміння між платниками ПДВ та контролюючими органами.

Мінфін пропонує нововведення:

1. Якщо у квитанції до ПН/РК зазначено код товару/послуги згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності/умовним кодом товару/Державним класифікатором продукції та послуг, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації ПН/РК, платник ПДВ має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.

2. До РК, у яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, отримувач (покупець) має право ініціювати подання письмових пояснень та копій документів. Для цього:

  • він надсилає такі пояснення та копії документів постачальнику (продавцю) в електронному вигляді через електронний кабінет;
  • постачальник (продавець) подає їх до ДПС.

3. Отримувач (покупець) отримує через електронний кабінет інформацію щодо дати подання пояснень та копій документів постачальником (продавцем) і результату розгляду таких пояснень, а також копій документів комісією регіонального рівня.

Зауваження та пропозиції до проєкту змін Мінфін прийматиме до 04.07.2023.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152661

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34411

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412848

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді