Чи можливо розірвати трудовий договір при залучені до суспільно корисних робіт

Держпраці коментує, при яких умовах працівник може розірвати трудовий договір.

суспільно-корисні роботи

Калькулятор індексації зарплати

Суспільно корисні роботи – види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання таких робіт:

  • мають оборонний характер;
  • ліквідація надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків;
  • задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту;
  • забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.

Також вони не можуть бути пов’язані з підприємництвом або іншою діяльністю, спрямованою на одержання прибутку, та до яких належать роботи і послуги, що не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки (Постанова Кабміну від 13.07.2011 № 753).

Тому працівник не може розірвати трудовий договір за власною ініціативою при залучені до суспільно корисних робіт.

Але, якщо у районах, де розташовані підприємство, установа, організація, ведуться бойові дії та є загроза для життя і здоров'я працівника, останній може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві. У випадках, коли працівник примусово залучен до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану та на об'єктах критичної інфраструктури, він не може розірвати трудовий договір.

За матеріалами Держпраці

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14160

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9836

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12975

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді