Податкова соціальна пільга: в яких випадках не можна застосувати

Податкова соціальна пільга надає можливість зменшити розмір ПДФО.

податкова соціальна пільга:

Спеціалісти Державної податкової служби нагадали, що згідно п.п.169.2.1 ПКУ податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

  • інших доходів платника податків, крім заробітної плати;
  • заробітку, який платник податків отримує в період звітного місяця разом зі стипендією, грошовим чи майновим забезпеченням учня, студента, аспіранта, ординатора, військовослужбовця тощо;
  • дохід самозайнятого громадянина від підприємництва або іншої професійної діяльності.

Держслужбовці мають звернути увагу, що ПСП застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, зазначених у п.п. 169.2.2 ПКУ, і лише з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.

Нагадаємо, розмір ПСП безпосередньо залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49469

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді