ПФУ оприлюднив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».

Калькулятор стажу
Ним, зокрема, пропонують в абзаці 2 частини 1 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV замінити сполучник «або» на «та».
Нагадаємо цю норму:
«Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»
Отже, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах зможуть призначати також працівникам-сумісникам, як це було до 01.01.2023. Звичайно після прийняття законопроєкту Радою, підписання Главою Держави та офіційного опублікування.
Законопроєкт та інші документи розміщено у розділі «Документи/питання, винесені на обговорення» підрубрики «Електронні консультації з громадськістю» рубрики «Для громадськості» вебсайту ПФУ.
Зауваження та пропозиції до законопроєкту ПФУ приймає до 09.06.2023.
Довідка ОК-7 для лікарняного – це довідка про страховий стаж. Ці дані обов'язкові для нарахування виплат по лікарняним. Врахуйте в роботі наші рекомендації.
Працівник виконує роботу за сумісництвом у вільний час від основної роботи. У статті поговоримо про лікарняні сумісникам 2025. Розберемося, чи виплачуються лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і повідомив про це керівника. В кабінеті страхувальника з’явився дав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?