На сьогодні документом, який регулює питання застосування ненормованого робочого дня є Рекомендації, затверджені наказом Мінсоцполітики України № 7.
Наводимо 5 головних нюансів щодо ненормованого робочого дня:
1) Ненормований робочий день є винятком з правил і застосовується до тих працівників, праця яких має особливе суспільне значення.
2) Використання ненормованого робочого дня не передбачає дотримання обмежень, що випливають з правового режиму надурочних робіт.
3) Запровадження ненормованого робочого дня можливе в договірному порядку. Список професій і посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, визначається колективним договором. Відповідний перелік визначається безпосередньо в тексті колективного договору або в додатку до нього.
4) Застосування ненормованого робочого дня передбачає поширення на працівника спеціальних гарантій. Зокрема додаткової щорічної відпустки тривалістю не більше 7 календарних днів.
5) Неможливість застосування ненормованого робочого дня до працівників на умовах неповного робочого дня.
За матеріалами ДЦЗ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних