На сьогодні документом, який регулює питання застосування ненормованого робочого дня є Рекомендації, затверджені наказом Мінсоцполітики України № 7.
Наводимо 5 головних нюансів щодо ненормованого робочого дня:
1) Ненормований робочий день є винятком з правил і застосовується до тих працівників, праця яких має особливе суспільне значення.
2) Використання ненормованого робочого дня не передбачає дотримання обмежень, що випливають з правового режиму надурочних робіт.
3) Запровадження ненормованого робочого дня можливе в договірному порядку. Список професій і посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, визначається колективним договором. Відповідний перелік визначається безпосередньо в тексті колективного договору або в додатку до нього.
4) Застосування ненормованого робочого дня передбачає поширення на працівника спеціальних гарантій. Зокрема додаткової щорічної відпустки тривалістю не більше 7 календарних днів.
5) Неможливість застосування ненормованого робочого дня до працівників на умовах неповного робочого дня.
За матеріалами ДЦЗ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.