Державна служба України з питань праці прокоментувала строк дії змін у законодавстві про працю на період дії воєнного стану. Зокрема після завершення або припинення воєнного стану залишаться чинними норми про виплати при звільненні.
Роботодавці в день виплати повинні письмово повідомити працівника про суми, нараховані та виплачені при звільненні Має зазначатися кожен вид виплати окремо:
- основна та додаткова заробітна плата,
- заохочувальні та компенсаційні виплати,
- інші виплати, на які працівник має право, згідно з умовами трудового договору й відповідно до законодавства, в тому числі при звільненні.
Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що в день звільнення потрібно нарахувати та виплатити такі складові:
- зарплату за відпрацьований місяць, включаючи день звільнення;
- компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки. Не забуваємо про відпустки минулих років, якщо такі є. Також треба оплатити і накопичені дні щорічної додаткової відпустки та соціальної відпустки на дітей;
- вихідну допомогу, якщо звільнення відповідає умовам її виплати.
Окрім цих усіх нарахувань може бути ще й утримання – порахувати надміру оплачені дні щорічної відпустки, якщо працівник уже був у щорічні відпустці, адже він міг використати повну кількість днів.