✔️ У 2021 році інформацію про ПДФО, військовий збір та ЄСВ показуйте в Податковому розрахунку ⭐️ На основі форми № 1ДФ та Звіту з ЄСВ Мінфін затвердив нову форму. Пояснимо, як правильно заповнити об'єднаний звіт, коли вперше подавати та що змінити в своїй роботі.
Об'єднана звітність: коли і як подавати податковий розрахунок «Довідковий»
Зміни до форми № 1ДФ, порядку її заповнення та подання Мінфін затвердив Наказом № 773. Документ набрав чинності 1 січня 2021 року, одночасно з реформаторськими Законом № 115 і Законом № 116. Нагадаємо, цими законами уряд змінив Податковий кодекс України (ПК) та Закон № 2464. Зокрема, передбачив звітувати з ЄСВ1 у складі звітності з ПДФО чи єдиного податку. На підставі цих документів Мінфін перетворив форму № 1 ДФ на об’єднану форму звітності.
1 Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Повна назва нового звіту — Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок). Його зобов’язані подавати податкові агенти та платники єдиного податку (роботодавці).
Починаючи з 2021 року замість форми № 1ДФ та звіту з ЄСВ щокварталу подавайте Розрахунок.
Розрахунок — уніфікована податкова декларація, яка містить інформацію про ПДФО, військовий збір та ЄСВ з розбивкою за місяцями звітного кварталу.
Як звітувати?
Розрахунок подавайте окремо за кожен податковий період/квартал. Строк подання — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Складати Розрахунок окремо за календарний рік не потрібно (п. 1 розд. ІІ Порядку заповнення).
Усі зареєстровані учасники отримають СЕРТИФІКАТ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.