Як у 2021-му звітувати з ЄСВ та ПДФО

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

✔️ У 2021 році інформацію про ПДФО, військовий збір та ЄСВ показуйте в Податковому розрахунку ⭐️ На основі форми № 1ДФ та Звіту з ЄСВ Мінфін затвердив нову форму. Пояснимо, як правильно заповнити об'єднаний звіт, коли вперше подавати та що змінити в своїй роботі.

Об'єднана звітність: коли і як подавати податковий розрахунок «Довідковий»

Податковий розрахунок сум доходу,

Зміни до форми № 1ДФ, порядку її заповнення та подання Мінфін затвердив Наказом № 773. Документ набрав чинності 1 січня 2021 року, одночасно з реформаторськими Законом № 115 і Законом № 116. Нагадаємо, цими законами уряд змінив Податковий кодекс України (ПК) та Закон № 2464. Зокрема, передбачив звітувати з ЄСВ1 у складі звітності з ПДФО чи єдиного податку. На підставі цих документів Мінфін перетворив форму № 1 ДФ на об’єднану форму звітності.

1 Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Повна назва нового звіту — Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок). Його зобов’язані подавати податкові агенти та платники єдиного податку (роботодавці).

Як у 2021-му звітувати з ЄСВ та ПДФЯ
Починаючи з 2021 року замість форми № 1ДФ та звіту з ЄСВ щокварталу подавайте Розрахунок.

Розрахунок — уніфікована податкова декларація, яка містить інформацію про ПДФО, військовий збір та ЄСВ з розбивкою за місяцями звітного кварталу.

Як звітувати?

Розрахунок подавайте окремо за кожен податковий період/квартал. Строк подання — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Складати Розрахунок окремо за календарний рік не потрібно (п. 1 розд. ІІ Порядку заповнення).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74338

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
107207

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
165598

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді