Читайте у свіжому номері журналу «Головбух: Бюджет» № 28/2018

Теми:

Підготуйтеся заповнювати нову форму Звіту з ЄСВ

Мінфін затвердив зміни до чинної форми Звіту з ЄСВ та порядку його заповнення (наказ від 15.05.2018 № 511). Вони наберуть чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем оприлюднення наказу. Позаяк опублікували наказ в «Офіційному віснику України» 6 липня, нова форма Звіту з ЄСВ діятиме вже з 1 серпня цього року. Підкажемо, як її заповнювати.

Додаткова відпустка чорнобильцям: як надати та оплатити

Для осіб, які постраждали унаслідок Чорнобильської катастрофи, законодавство передбачає пільги і компенсації, зокрема додаткові відпустки за місцем роботи. Та іноді установи порушують законодавство, коли нараховують оплату таких відпусток. Тож якщо ви бухгалтер установи, де працюють постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, маєте знати все про такий вид відпусток.

Як оплачувати заміщення тимчасово відсутнього працівника

Працівники бюджетних установ часто виконують обов’язки інших — тимчасово відсутніх. Як правильно це оформити та оплатити? Маємо одне запитання і два рішення. Яке з них обрати — вирішувати вам.

Медична реформа в дії: що змінилося в бухобліку перетворених медзакладів

У липні заклади первинної медичної допомоги, що розпочали свою діяльність як комунальні некомерційні підприємства, почали жити за новими правилами. Чи змінилися правила бухобліку — у статті.

Електронні документи в діяльності установи: бути чи не бути

Обсяг інформації, яку використовує бюджетна установа, стрімко зростає. Без добре організованого документообігу не можна якісно та ефективно працювати. Аби зменшити затрати праці та підвищити оперативність під час роботи з документами, установи запроваджують електронний документообіг. У публікації про вимоги до електронних документів, строки зберігання, паперові аналоги та електронний формат трудових відносин.

Ініціали та прізвища в реквізитах документів: що спочатку, а що потім

Ініціали та прізвища — складова багатьох реквізитів. Автори документів наводять їх по-різному: іноді ставлять ініціали перед прізвищем, іноді — після. Як правильно?

Назвався замовником? Навчимо створити тендерний комітет і розпочати закупівлі

Коло замовників постійно розширюється. Вчитися самостійно проводити закупівлі доводиться наразі окремим навчальним та медичним закладам. Збільшиться кількість замовників в електронній системі і через зміни, що готує нам законопроект № 8265. Адже він знизить межі для допорогових закупівель. Що робити тим, хто до цього часу активно не використовував ProZorro? Вчитися за нашими порадами.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3475

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13835

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14871

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді