Калькулятор індексації зарплати
В червні рівень інфляції продовжив зниження в річному вимірі і склав 12,8% – це найнижчий рівень з початку повномасштабного вторгнення. Загалом споживча інфляція з початку року становила 4,6% (до грудня 2022).
За даними Державної служби статистики, у червні споживчі ціни зросли на 0,8% (до травня 2023 року). Найбільше на рівень місячної інфляції вплинуло підвищення тарифів на електроенергію для населення +69,7%. Сумарна вартість послуг ЖКГ у червні зросла на 11,9%.
Серед продовольчих товарів найбільше подорожчали м’ясо і м’ясопродукти (+1,9%). Знизились ціни на яйця (-4,1%), соняшникову олію (-2,4%) овочі (-2,2%).
Серед непродовольчих товарів, одяг і взуття подешевшали на 3%, предмети домашнього вжитку і побутова техніка – на 0,4%. Дезінфляційний внесок мало зниження цін на транспортні послуги та зменшення вартості паливно-мастильних матеріалів на 2%. Проте зросли тарифи на залізничні пасажирські перевезення (на 3,1%).
За прогнозом голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, у другому півріччі інфляція має стабілізуватись у межах 13-14%. Більш швидка дезінфляція каталізуватиме прийняття очікуваного рішення правлінням НБУ щодо зниження процентної ставки вже на засіданні 27 липня.
Проте потенціал до подальшого скорочення річної інфляції з липня буде вичерпано через повернення довоєнних податків на паливо і підрив Каховської ГЕС.