Рада прийняла закон про перенесення частини допологової відпустки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Законопроєкт № 9271 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами» прийнято в цілому.

перенесення допологової відпустки

🔝Облік необоротних активів і запасів у бюджетних організаціях

Голосування за законопроєкт № 9271 відбулося 13 липня – на його підтримку висловились 267 народних депутатів.

Прийнятий закон передбачає надання можливості працюючій жінці, за відсутності медичних протипоказань, та за її бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів та пропорційно збільшити післяпологову частину відпустки.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» раніше назвав ключові норми законопроєкту №9271:

  • тривалість допологової та післяпологової відпустки не може перевищувати 126 календарних днів (140 днів – у разі народження двох та більше дітей або у випадку ускладнення пологів);
  • для працівниць, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено таку ж саму можливість. Тобто частину допологової відпустки (до 90 к. дн.) вона може перенести на період після пологів. Загальна тривалість допологової та післяпологової відпустки не може перевищувати 180 к. дн.

Для перенесення частини допологової відпустки  будепотрібно лише дві умови:

  • бажання вагітної працівниці;
  • відсутність медичних протипоказань.

Якщо частину допологової відпустки перенесуть на період після пологів, відповідно зміститься на цю кількість днів період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, повідомляє Верховна Рада.

В попередній редакції закону тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами становить 126 днів (зафіксовано 70 календарних днів відпустки до пологів та 56 днів після). У разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів тривалість відповідної відпустки становить 140 днів (70 днів надається до пологів та 70 після). Жінки не мають можливості змінити дату початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, навіть якщо вони почуваються добре та бажають продовжувати працювати.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
438393

Облік відпусток: як не порушити правила

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
7808

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
594041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді