Щоб забезпечити санаторно-курортним лікуванням деяких пільгових категорій громадян, органи соцзахисту населення станом на 1 липня 2018 року уклали
9752 договори з відповідними закладами. Із цих договорів:
- 1420 — для осіб з інвалідністю, у т. ч. 294 — для осіб з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку;
- 1226 — для учасників антитерористичної операції;
- 6858 — для чорнобильців І категорії;
- 248 — для дітей з інвалідністю через Чорнобильську катастрофу (в супроводі одного з батьків);
У санаторно-курортних закладах, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, оздоровлено 8 256 осіб пільгових категорій.
Станом на 30.07.2018 оздоровлення профінансоване в обсязі 100% від планових призначень.
Нагадуємо, що з 2017 року змінили систему закупівлі послуг санаторно-курортного лікування. Йдеться про оплату цих послуг через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам на підставі тристороннього договору (людина – управління – санаторій).
Цей механізм дав змогу деяким пільговикам вільно обирати санаторно-курортний заклад. Відтак, уряду вдалося переорієнтувати надавачів послуг на потреби людей, а не на держзамовлення.
Джерело: Урядовий портал
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразовуої грошової допомоги у 2024 році.
На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.