Нова редакція Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності набула чинності 27 липня 2018 року.
Комісія утворюється на кожному підприємстві незалежно від форми власності, що використовує найману працю, і вирішує — призначати чи відмовляти в матеріальному забезпеченні (
лікарняних,
декретних,
допомозі на поховання) працівникам.
Відповідно до затвердженого Положення, комісія слідкує за своєчасним направленням до ФСС заяв-розрахунків про нараховане працівникам матеріальне забезпечення, а також розглядає скарги працівників на рішення комісії.
Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства має право:
- отримувати від роботодавця відомості про суми фінансування ФСС матеріального забезпечення працівникам;
- отримувати від ФСС безкоштовні консультації щодо законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності;
- звертатися за потреби до ФСС для перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності працівникам;
- перевіряти дотримання працівниками режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності;
- звертатися до ФСС у разі спору з роботодавцем про надання матеріального забезпечення працівникам, а також у випадку невиконання роботодавцем рішень комісії (уповноваженого);
- вносити до ФСС пропозиції з організації та удосконалення соціального страхування на підприємствах.
За інформацією Фонду соціального страхування України
Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
⚡️Сплатив? Відзвітуй! Це правило стосується будь-якого фінансування від держави, і Фонд не виняток. ✔️Підкажемо, як заповнювати та подавати Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам.