Закон про скасування податкових пільг набуде чинності 01 серпня

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Податковий кодекс в значній мірі повертається до стандартних положень після того, як Президент підписав законопроект № 8401.

закон про скасування податкових пільг 1 серпня

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Проєкт закону був затверджений Урдяом ще 27 січня і прийнятий в першому читані 29 травня. Передбачалося, що з 1 липня буде скасована низка пільг зі сплати податків та буде знято мораторій на перевірки. Але скасування перенесли на 1 серпня 2023 року. Зокрема, для платників податків було розроблено чіткі перехідні правила під час переходу зі сплати 2% єдиного податку на сплату інших податків.

Що зміниться з 1 серпня

  1. Встановлено мораторій на певні види перевірок (зокрема, на більшість перевірок 1-2 групи платників єдиного податку) та обмежено підстави для включення платників податків до планових перевірок.
  2. Пропонується не враховувати «технічний борг» за квітень 2022-липень 2023 під час визначення можливості платника ЄП залишатись на спрощеній системі.
  3. Збережено можливість добровільної сплати єдиного податку та ЄСВ для платників 1-2 групи, що мали податкову адресу на територіях бойових дій (в тому числі можливих бойових дій) та на окупованих територіях.
  4. Передбачено, що не застосовуються штрафи та пеня за несвоєчасне погашення податкового боргу у випадку, коли борг був самостійно відкоригований платником до нульових показників.
  5. Передбачено звільнення від фінансової відповідальності за порушення у сфері РРО (крім торгівлі підакцизними податками), якщо вони були вчинені на територіях, включених до Переліку Наказу Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309.
  6. Скасовано касовий розрив між включенням до складу податкового кредиту послуг отриманих від нерезидентів з відображенням по них зобов’язань.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10203

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
40919

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
387841

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
41353

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19824

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді