Десяту частину бюджету пропонують ОМС спрямувати на оборону держави

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У законопроєкті мова йде про видатки на заходи, спрямовані на підвищення обороноздатності держави.

частину бюджету спрямують на оборону держави

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9531 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо обов’язкового включення до видатків, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, видатків, спрямованих на підвищення обороноздатності держави».

Ним визначено, що до видатків, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, належать видатки на заходи, спрямовані на підвищення обороноздатності держави:

  • закупівлю товарів, робіт і послуг в інтересах військових частин ЗСУ, розташованих на території відповідних сільських, селищних, міських територіальних громад, згідно пропозицій військових частин, погоджених Міноборони;
  • реалізацію місцевих програм підвищення обороноздатності держави та сприяння матеріальнотехнічному забезпеченню ЗСУ.

Зазначені видатки з 01.01.2024 та на період дії воєнного стану в Україні повинні складати не менше 10% від загального обсягу щорічних видатків з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182367

Міжбюджетні трансферти: облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
14899

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
36514

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
47635

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
11726

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді