Розмір збитків у разі вилучення товару за рішенням суду визначають з урахуванням ринкових цін

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Опубліковані висновки Верховного Суду України.

Розмір збитків у разі вилучення товару

⚡️Приклад розрахунку СКШП: скачати

Об’єднана палата Касаційного цивільного суду Верховного суду зробила висновок, що суд може визначити розмір збитків, які повинен відшкодувати продавець покупцеві у разі вилучення товару за рішенням суду, якщо на момент ухвалення рішення його вартість істотно зросла, порівняно з датою подання позову.

Відповідальність за компенсацію коштів лежить на відповідачеві (продавцеві товару), якщо договір купівлі-продажу визнано недійсним за судовим рішенням. Верховний суд зауважив, що відповідно до частини 3 статті 623 ЦК розмір збитків у разі вилучення товару за рішенням суду визначають з урахуванням ринкових цін, що існували в місці, де зобов’язання має бути виконане, на день:

  • пред’явлення позову, якщо інше не встановлено договором або законом;
  • ухвалення рішення суду.

Жодним чином розмір збитків не визначають на день придбання майна.

Суд може задовольнити вимогу про відшкодування збитків, беручи до уваги ринкові ціни на день ухвалення рішення, якщо вартість такого товару істотно зросла, порівняно з датою подання позову. Це правило застосовують не за ініціативою суду, а лише за позовом кредитора (позивача).

За інформацією Верховного Суду

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Онлайн-курси з бухгалтерського обліку для бюджетних установ

Курси підвищення кваліфікації бухгалтерів бюджетної сфери онлайн. Навчання у Вищій школі Головбуха — це практичні заняття з обліку, зарплат, податків та ревізій. Отримайте нові навички від експертів та сертифікат!
6133

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42905

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17195

Положення про облікову політику бюджетної установи 2025

Облікова політика без помилок — реальність. У статті експерт пояснив найважливіше про наказ про облікову політику та положення про облікову політику. Скористайтеся готовим зразком і працюйте комфортно.
121318

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395371

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді