Дерадянізація адмінустрою – відповіді на поширені запитання

Фахові коментарі щодо ухваленого Закону «Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України».

Дерадянізація адмінтерустрою: відповіді на найпоширеніші запитання

Кошти на утримання авто: що перевірять

Щоб уникнути хибних тлумачень та маніпуляцій навколо ухваленого в цілому законопроєкту №8263 про вирішення (дерадянізацію) окремих питань адміністративно-територіального устрою, публікуємо відповіді на поширені запитання.

Навіщо «вбили» смт?

Конституція України не передбачає селищ міського типу як явищ - лише тріаду населених пунктів: місто, селище і село. Термін «селище міського типу» з'явився в СРСР в 1922 році, а в УРСР його почали використовувати через 3 роки замість поняття «містечко». Нарешті попрощалися із радянською спадщиною, що не відповідає нашому Основному Закону.

Якщо у селі/селищі проживає понад 10 тис осіб, чи означає це, що воно автоматично набуває статусу міста?

Ні, автоматичної зміни статусу, тобто «пониження» чи «підвищення» статусу для населених пунктів не передбачено взагалі. Закон лише надає механізм та прозору процедуру зробити це за бажанням громади.

Кого зміни стосуються автоматично?

Виключно селищ міського типу. В результаті, 881 селище міського типу буде переведено до категорії селищ.

Чи втрачають селищні або інші громади (та їх мешканці) будь-які пільги чи преференції?

Ні, законом не передбачено жодних змін до секторального законодавства. Крім того, саме для збереження категорій пільг було ухвалено рішення не переводити смт автоматично у статус міст.

Чи треба змінювати паспорт, нотаріальні документи, документи на житло через прийнятий закон?

Ні, закон не містить зворотної сили, тому усі ваші документи продовжують діяти і жодної перереєстрації непотрібно робити.

Нагадаємо, 27 липня набули чинності зміни до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України.

Джерело: офіційний сайт Децентралізація

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11061

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24212

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації
19469

Облік безоплатно отриманих основних засобів

Бюджетні установи отримують основні засоби без оплати: від юридичних і фізичних осіб як дарунок, а також від інших бюджетних установ. Як показати в обліку дарунки – від отримання до амортизації
40477

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
14635

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді