Змінились правила прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Учора, 03.08.2023, набрали чинності зміни до Типових правил прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.

правила прийому до закладів професійно освіти

Пошук по Класифікатору професій

МОН уточнило, що до закладу професійної (професійно-технічної) освіти для здобуття освіти за рахунок державного та/або місцевих бюджетів прийматимуть на:

  • первинну професійну підготовку;
  • професійне (професійно-технічне) навчання, у т. ч. перепідготовку, за іншою (іншими) професією (професіями), але не раніше ніж через три роки після завершення безоплатного здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за попередньо здобутою професією (професіями), за умови:
    • наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років;
    • наявності вільних місць після зарахування осіб, які безоплатно здобуватимуть професійну (професійно-технічну) освіту вперше;
  • професійне (професійно-технічне) навчання, у т. ч. перепідготовку, за іншою професією, якщо за станом здоров’я особа втратила можливість виконувати роботу за попередньо здобутою професією, що підтверджується висновком МСЕК, до завершення трирічного періоду та/або за відсутності підтвердженого страхового стажу не менше двох років;
  • професійне (професійно-технічне) навчання, у т. ч. перепідготовку, на запит про невідкладне забезпечення потреб держави (регіону) у підготовці необхідних кваліфікованих робітників.

Для здобуття освіти за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб прийматимуть:

  • на первинну професійну підготовку понад державне/регіональне замовлення;
  • на професійне (професійно-технічне) навчання, перепідготовку, крім вищенаведених випадків та підвищення кваліфікації.

Накази МОН від 12.06.2023 № 716 та від 30.06.2023 № 798, якими внесені зміни, набрали чинності 03.08.2023.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
8741

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22390

Військовий збір 2024 – зміни

Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, зокрема фінансування ЗСУ. Військовий збір існує з 2014 року, але з 1 грудня 2024 року відбулося його збільшення. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у статті.
82382

Адвент-календар: розваги, привітання, подарунки

Любі колеги, щоб наповнитися святковим настроєм, заходьте в адвент‑календар та отримайте подарунки від редакції журналу «Головбух Бюджет»! Щодня відкривайте підсвічену комірку з поточною датою, просто натиснувши на неї.
2945

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді