Пошук по Класифікатору професій
Повітряні тривоги, ракетні обстріли, перебої з електроенергією, віялові відключення електроенергії – ось неповний перелік підстав, що стали причиною ініціювання державними службовцями встановлення їм гнучкого режиму робочого часу. Можливість проходження служби державними службовцями в умовах гнучкого режиму робочого часу передбачена Типовими правилами внутрішнього службового розпорядку, затвердженими наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03 березня 2016 року №50, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за №457/28587.
Гнучкий режим робочого часу – відмінний від визначеного правилами внутрішнього службового розпорядку режиму роботи державного органу, який встановлюється за ініціативою державного службовця і згодою його безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу (за наявності). Гнучкий режим робочого часу державного службовця встановлюється наказом (розпорядженням) керівника державної служби в державному органі.
Актуальність дослідження обумовлена Планом заходів з реалізації Концепції комунікації у сфері гендерної рівності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 79 «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції комунікації у сфері гендерної рівності».
Дослідження проводилося Національним агентством України з питань державної служби протягом березня 2023 року. Цільова група опитування – державні службовці категорій «А», «Б» та «В». В опитуванні взяли участь 55744 державних службовців, що становить 33,5% від загальної кількості державних службовців, серед яких:
- в гнучкому режимі робочого часу працюють 13304 респондентів, а це 23,9% від загальної кількості державних службовців, що прийняли участь в опитуванні. У той же час більшість опитаних (81,5%) хотіли б і у майбутньому працювати в гнучкому режимі робочого часу, тоді як 18,5% - комфортніше працювати за загальноприйнятим режимом робочого часу. При цьому 70,7% серед бажаючих і надалі працювати в гнучкому режимі робочого часу – жінки, а 29,3% - чоловіки;
- не працюють і ніколи не працювали за гнучким режимом робочого часу 42440 респондентів, а це 76,13% від загальної кількості опитаних. Серед опитаних державних службовців 44,85%, зазначили, що причиною того, що вони не ініціювали встановлення гнучкого режиму робочого часу є те, що в державному органі, в якому вони працюють, не практикується встановлення працівникам режиму гнучкого робочого часу. Водночас у кожного третього (30,35%) немає потреби у встановлені гнучкого режиму робочого часу, оскільки зручно працювати в межах загальноприйнятого режиму робочого часу.
Джерело: офіційний сайт НАДС