Особливості надання та тривалість основної щорічної відпустки, що надається особам з інвалідністю
Калькулятор днів щорічної відпустки
Центральне міжрегіональне управління Держпраці нагадало, що на відміну від звичайних працівників, працівники з інвалідністю, які недавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шість місяців у роботодавця, можуть скористатися своїм правом піти в щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їхньої безперервної роботи у цього роботодавця.
Працівники з інвалідністю, які вже тривалий час працюють у роботодавця, за своїм бажанням мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час (ст. 10 Закону про відпустки).
Згідно зі статтею 6 Закону про відпустки тривалість щорічної основної відпустки для працівників з інвалідністю становить:
- для I і II груп – 30 календарних днів;
- для III групи – 26 календарних днів.
За інформацією Центрального міжрегіонального управління Держпраці
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Працівник бюджетної установи в будь-який час може написати заяву на відпустку без збереження зарплати. Розглянемо, як її скласти правильно
У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
Як оформити достроковий вихід із відпустки без збереження зарплати – зразки заяви працівника та наказу про вихід з відпустки без збереження зарплати.