Яка відповідальність за порушення порядку подання декларацій – закон

В першому читанні прийнятий проєкт Закону про порядок притягнення до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.
Посадових осіб притягатимуть до відповідальності за порушення порядку подання декларацій - законопроєкт

Калькулятор штрафів

Проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України щодо удосконалення порядку притягнення до відповідальності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (реєстр. № 9587) прийнято з метою ефективного розгляду справ пов’язаних з порядком притягнення до відповідальності посадових осіб за порушення порядку подання декларацій та розвантаження судів, які розглядають такі справи.

Положення проєкту закону спрямовані на встановлення нового складу правопорушення (передбаченого статтею 1726 КУпАП). Порушення порядку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з достовірними відомостями - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національному агентству з питань запобігання корупції буде надано повноваження  на розгляд справ про адміністративні правопорушення (крім правопорушень, вчинених суддею, суддею Конституційного Суду України) та органам Національної поліції (за винятком правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище). 

Також проєкт закону передбачає, що протокол не складатиметься у разі вчинення адміністративних правопорушень особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації  (крім правопорушень, вчинених суддею, суддею Конституційного Суду України).

Законопроєкт також визначає особливості проваджень у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Зокрема, повноваження місцевого загального суду як адміністративного під час прийняття рішень про залишення рішення суб’єкта владних повноважень без змін, а позовної заяви без задоволення, у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, на прийняття рішення про внесення відомостей про фізичну особу до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82750

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
106158

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
10630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді