Бюджетні програми – методика їх формування для головного розпорядника
◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Мінфін наказом від 25.08.2023 № 465 затвердив Методичні рекомендації щодо формування бюджетних програм головними розпорядниками коштів державного бюджету. Їх рекомендує застосовувати головним розпорядникам коштів державного бюджету під час роботи з бюджетними програмами на всіх стадіях бюджетного процесу та під час складання проектів порядків використання бюджетних коштів у частині напрямів використання бюджетних коштів.
Наявні бюджетні програми головний розпорядник має проаналізувати з урахуванням підходів Методрекомендацій та вжити системних заходів для оптимізації бюджетних програм, забезпечення їх чіткого підпорядкування цілям державної політики у відповідні сфері діяльності.
Методрекомендації містять рекомендаційні підходи до формування бюджетних програм, зокрема щодо:
- визначення публічних послуг у контексті реалізації головними розпорядниками повноважень, пов’язаних з виконанням функцій і завдань, передбачених законодавством;
- визначення характеристик бюджетних програм, що включаються до бюджетної пропозиції, бюджетного запиту, паспорта бюджетної програми, звіту про виконання паспорта бюджетної програми, результатів оцінки ефективності бюджетної програми, інших документів, які складають головні розпорядники відповідно до форм, встановлених Мінфіном, на різних стадіях бюджетного процесу;
- особливостей формування бюджетних програм на різних стадіях бюджетного процесу.
У додатку до Методрекомендацій наведена форма «Інформація про бюджетну програму». Цю форму потрібно подавати на розгляд Мінфіну у випадках, що не пов’язані з підготовкою Бюджетної декларації та складанням бюджетних запитів.