ФСС повідомив, що розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності, а також по вагітності та пологах, якщо страхові випадки настали у перший день роботи, розраховують за тарифною ставкою (посадовим окладом) або її частиною.
Розмір допомоги від ФСС залежить від базової величини — середньої зарплати працівника. Щоб її розрахувати, необхідно суму зарплати працівника за розрахунковий період (12 календарних місяців) розділити на кількість календарних днів у даному періоді, без врахування днів, не відпрацьованих із поважних причин.
Якщо страховий випадок настав у перший день роботи або в розрахунковому періоді заробітку із поважних причин немає, суму допомоги обчислюють за затвердженим посадовим окладом, встановленим на день настання страхового випадку.
Сума допомоги по вагітності та пологах, з тимчасової втрати працездатності у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Допомогу по вагітності та пологах надають у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу. Лікарняні залежать від тривалості страхового стажу і становлять:
- 50% середньої заробітної плати (стаж не перевищує трьох років);
- 60% (стаж від трьох до п’яти років);
- 70% (стаж від п’яти до восьми років);
- 100% (стаж понад вісім років або за наявності пільг відповідно до законодавства).
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало