Чи складати графік відпусток роботодавцю із зони бойових дій

Роз'яснення щодо затвердження графіку відпусток у період дії воєнного стану для роботодавців у районах активних бойових дій.

Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників (ст. 10 Закону від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки», ст. 79 КЗпП). При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну.

Відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX (далі Закон № 2136) у період дії воєнного стану не застосовуються норми, що стосуються затвердження графіку відпусток, є діючими. Водночас, у період дії воєнного стану, у районах активних бойових дій роботодавці самостійно визначають:

  • порядок організації діловодства з питань трудових відносин,
  • оформлення і ведення трудових книжок
  • архівного зберігання відповідних документів  .

Таким чином, питання складання графіків або встановлення іншого порядку черговості надання відпусток вирішується роботодавцем самостійно, якщо установа або підприємство розташоване в зоні активних бойових дій. Також, у період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про:

  • альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця;
  • повідомлень та інших документів з питань трудових відносин;
  • будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником (ч. 2 ст. 7 Закону №2136 ).

Джерело: офіційний сайт Східного міжрегіонального управління Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
423417

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29448

Відпустка педагогам 2025: як розрахувати і надати

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
22099

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2025

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
14475

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді