Чи складати графік відпусток роботодавцю із зони бойових дій

Роз'яснення щодо затвердження графіку відпусток у період дії воєнного стану для роботодавців у районах активних бойових дій.

Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників (ст. 10 Закону від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки», ст. 79 КЗпП). При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну.

Відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX (далі Закон № 2136) у період дії воєнного стану не застосовуються норми, що стосуються затвердження графіку відпусток, є діючими. Водночас, у період дії воєнного стану, у районах активних бойових дій роботодавці самостійно визначають:

  • порядок організації діловодства з питань трудових відносин,
  • оформлення і ведення трудових книжок
  • архівного зберігання відповідних документів  .

Таким чином, питання складання графіків або встановлення іншого порядку черговості надання відпусток вирішується роботодавцем самостійно, якщо установа або підприємство розташоване в зоні активних бойових дій. Також, у період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про:

  • альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця;
  • повідомлень та інших документів з питань трудових відносин;
  • будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником (ч. 2 ст. 7 Закону №2136 ).

Джерело: офіційний сайт Східного міжрегіонального управління Держпраці

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
110218

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9546

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
96791

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
280808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді