Заповнення реквізиту «Призначення платежу» з 1 грудня – приклади

Роз'яснення щодо змін до заповнення реквізиту «Призначення платежу», а також приклади в залежності від напряму

призначення платежу з 1 грудня

Працівник проходить ВЛК: на який період зберігати заробіток

Ще у першому кварталі 2023 року Міністерство фінансів видало наказ «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх поверненню» від 22.03.2023 № 148 (далі – Порядок №148).

Порядок №148 набув чинності, але заповнення реквізиту «Призначення платежу» за новими правилами двічі відкладалося – спочатку з 01 липня, а потім з 01 грудня.

Отже, з 01 грудня 2023 року використовується виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов'язкових полів. Це не стосується платників єдиного рахунку.

Під час сплати податків, зборів, єдиного внеску платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює такі поля:

  • «Код виду сплати»;
  • «Додаткова інформація запису».

У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до Порядку №148.

Перелік основних кодів видів сплати, які використовуються платниками

Код виду сплатиНазва коду виду сплати
101Сплата суми податків, зборів, платежів, єдиного внеску
128Сплата грошових зобов'язань / сум єдиного внеску, визначених за результатами камеральної перевірки підрозділами, що здійснюють адміністрування платежів (фізичні особи)
130Сплата грошових зобов'язань, визначених за результатами камеральних перевірок підрозділами, що здійснюють адміністрування платежів (юридичні особи)
131Сплата грошових зобов'язань, визначених за результатами документальної/ фактичної перевірки підрозділами, що здійснюють контрольно-перевірочні заходи
140Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску/ грошових зобов'язань
145Сплата розстрочених (відстрочених) сум
200Сплата зобов'язання за спеціальним дозволом на користування надрами

У полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).

Нараховані і сплачені суми податків, зборів, єдиного внеску обліковуються в інтегрованих картках платників (ІКП), які відкриваються органами ДПС за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. Для того, щоб сплачена сума вірно відобразилася в ІКП необхідно чітко дотримуватися вимог Порядку 148.

Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу»

№ прикладуНапрям сплатиКод виду сплатиРеквізит «Призначення платежу»
1податкове зобов’язання з податку на прибуток за I квартал 2022 року101податок на прибуток за I квартал 2022 року
2податкове зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за лютий 2022 року, спеціальний дозвіл від 13.06.2016№ 668200рентна плата за користування надрами за лютий 2022 року за спеціальним дозволом від 13.06.2016 № 668
3податкове зобов’язання з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за лютий 2022 року, ліцензія від 13.05.2019 № 6528101рентна плата за користування радіочастотним ресурсом за лютий 2022 року за ліцензією від 13.05.2019 № 6528
4сплата єдиного внеску, нарахованого на суму заробітної плати за першу половину лютого 2022 року101єдиний внесок, нарахований на суму заробітної плати за першу половину лютого 2022 року
5Сплата податкового боргу з податку на прибуток140податковий борг з податку на прибуток
6погашення заборгованості з єдиного внеску140заборгованість з єдиного внеску
У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до Порядку №148;

Сплата податків, зборів, єдиного внеску, платником оформлюються за кожним напрямом сплати та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією.

У разі коли платником при сплаті податків, зборів, платежів та єдиного внеску, що адмініструються ДПС у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до цього Порядку, вважається, що платник сплатив грошове зобов’язання/єдиний внесок за кодом виду сплати 101.

Вищезазначені вимоги необхідно враховувати при заповненні платіжних інструкцій ( в тому числі також при сплаті через банківські термінали, системи Інтернет - банкінгу) та вимагати від операторів-касирів банків, поштових відділень вірного заповнення поля «Призначення платежу», оскільки  це запорука вірного зарахування коштів в розрізі податків, зборів, платежів, єдиного внеску та своєчасного і достовірного відображення сплати в ІКП.

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС у Хмельницькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
151942

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34038

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
411598

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6649

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді