Учора, 05.10.2023, набрали чинності зміни до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів (далі – Порядок).

Кошти на утримання авто: що перевірять
У Порядку Мінфін визначив, що саме являє собою розпис місцевих бюджетів, які форми до нього включають. Його місцеві фінансові органи зобов’язані надіслати в електронній формі відповідним органам Казначейства не пізніше п’ятого робочого дня, що настає за днем його затвердження.
Якщо розпис місцевого бюджету не відповідає встановленим бюджетним призначенням, орган Казначейства повертає його місцевому фінансовому органу на доопрацювання із супровідним листом, який містить обґрунтування причини повернення.
Місцеві фінансові органи:
- складають довідки про зміни до розписів місцевого бюджету;
- надсилають їх відповідним органам Казначейства не пізніше третього робочого дня, що настає за днем їх затвердження;
- повідомляють головних розпорядників про внесені зміни у вигляді відповідних довідок.
Унесення змін до розпису за спеціальним фондом за іншими надходженнями здійснюється у порядку, встановленому для внесення змін до розпису за загальним фондом, за яким після внесення відповідних змін до розпису складаються довідки про внесення змін до кошторису.
Накази Мінфіну від 27.07.2023 № 409 та від 18.08.2023 № 443, якими запроваджені новації у Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, набрали чинності 05.10.2023.
Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.