Учора, 05.10.2023, набрали чинності зміни до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів (далі – Порядок).
◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
У Порядку Мінфін визначив, що саме являє собою розпис місцевих бюджетів, які форми до нього включають. Його місцеві фінансові органи зобов’язані надіслати в електронній формі відповідним органам Казначейства не пізніше п’ятого робочого дня, що настає за днем його затвердження.
Якщо розпис місцевого бюджету не відповідає встановленим бюджетним призначенням, орган Казначейства повертає його місцевому фінансовому органу на доопрацювання із супровідним листом, який містить обґрунтування причини повернення.
Місцеві фінансові органи:
- складають довідки про зміни до розписів місцевого бюджету;
- надсилають їх відповідним органам Казначейства не пізніше третього робочого дня, що настає за днем їх затвердження;
- повідомляють головних розпорядників про внесені зміни у вигляді відповідних довідок.
Унесення змін до розпису за спеціальним фондом за іншими надходженнями здійснюється у порядку, встановленому для внесення змін до розпису за загальним фондом, за яким після внесення відповідних змін до розпису складаються довідки про внесення змін до кошторису.
Накази Мінфіну від 27.07.2023 № 409 та від 18.08.2023 № 443, якими запроваджені новації у Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, набрали чинності 05.10.2023.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
Облік внесків до статутного капіталу КП – що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання – у даному огляді.