Що планують змінити у закупівлях лікарських засобів

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
МОЗ оприлюднив проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації медичних закупівель»

зміни у закупівлях лікарських засобів

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

У проєкті визначили, що лікарські засоби, які зареєстровані в Україні та включені до Національного переліку основних лікарських засобів, закуповують:

  • заклади охорони здоров’я державної та комунальної форми власності, що частково або повністю фінансуються з державного та місцевих бюджетів (в т. ч. мають укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій);
  • місцеві державні/військові адміністрації;
  • їх структурні підрозділи.

Якщо заклад охорони здоров’я забезпечив потребу у цих лікарських засобах, він може закуповувати лікарські засоби, які зареєстровані в Україні та не включені до зазначеного Національного переліку, якщо їх діючі речовини (або їх комбінації) включені до стандартів медичної допомоги або клінічних протоколів, затверджених МОЗ.

МОЗ пропонує оновити/доповнити Національний перелік основних лікарських засобів.

Також пропонують внести зміни до Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, що затверджена постановою КМУ від 25.04.2018 № 410, за яким надаач зобов’язаний:

  • використовувати для надання медичних послуг лікарські засоби та медичні вироби, що дозволені до застосування в Україні;
  • забезпечувати повну потребу пацієнтів у лікарських засобах, включених до Національного переліку основних лікарських засобів.

Вимоги цієї постанови не поширюватимуть на закупівлю:

  • лікарських засобів, що виготовляються в аптеках;
  • лікарських засобів, що підлягають закупівлі відповідно до угод, що укладає МОЗ із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі;
  • лікарських засобів, що підлягають закупівлі державним підприємством «Медичні закупівлі України» як одержувачем бюджетних коштів для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я;
  • лікарських засобів, що підлягають закупівлі місцевими державними/військовими адміністраціями та їх структурними підрозділами для виконання заходів регіональних цільових програм, затверджених в установленому порядку, та щодо яких проведено державну оцінку медичних технологій, що включала первинну та фахову експертизи, та беручи до уваги рекомендації зазначені у висновку уповноваженого органу з державної оцінки медичних технологій;
  • лікарських засобів, що підлягають закупівлі відповідно до договорів керованого доступу;
  • вакцин проти грипу та гострої респіраторної хвороби COVID19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, дозволених до застосування в Україні.

Зауваження та пропозиції до проєкту МОЗ прийматиме до 24.10.2023 на електронну скриньку: [email protected].

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4760

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
30733

Переговорна процедура закупівлі: 4 кроки та десяток застережень

Переговорна процедура закупівлі 2020 та її алгоритм простіший, аніж конкурентних процедур. Попри це в ньому чимало місць, де замовник може помилитися — обґрунтування, документи від учасника, кваліфікація, відсутність підстав для відхилення за статтею 17, забезпечення. Усі застереження та поради — у цій статті.
10722

Закупівлі електроенергії: у кого купувати та як формується ціна на ринку

Замовникам складно самотужки розібратися з тим, як працює ринок електроенергії в Україні 2020. Звідси й проблеми в закупівлях. Тож перш ніж закуповувати електроенергію, варто опанувати правила роботи ринку та розрахунку ціни
3116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді