Заборона на проведення планових заходів держнагляду у сфері господарської діяльності встановлена Законом щодо підтримки платників податків. Проте, чинним законодавством більше не передбачено тотальної заборони на перевірки, як це було раніше.
⚡️ За яким алгоритмом заповнювати Податковий розрахунок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ?⚡️
Отже, сьогодні забороняється проведення планових перевірок органами державного контролю у сфері господарської діяльності – до останнього календарного дня місяця, в якому завершується дія карантину.
Заборона на проведення перевірок не поширюється на такі заходи держнагляду:
- за діяльністю суб’єктів господарювання, які мають високий ступінь ризику (відповідно до критеріїв оцінки ступеня ризику затверджених Кабміном);
- у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
- у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Таким чином, до завершення карантину забороняються планові заходи зі здійснення державного нагляду майже в усіх сферах господарської діяльності, окрім вищезазначених винятків.
Нагадаємо, що раніше шляхом внесення змін до закону була усунута юридична колізія, яка виникла через неузгодженість норм двох законів, що встановлювали заборону на проведення планових перевірок, але різною мірою.
За матеріалами ДРС
Бюджетний кодекс зазнав змін, які діятимуть з 2021 року. Але про них варто знати уже сьогодні.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно. У статті з'ясуємо, до кого можуть прийти з перевіркою у 2025 році.
Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах – як ревізори виявляють порушення.