Парламент підтримав законопроєкт про посилення фінмоніторингу PEP (політично значущих осіб).

Калькулятор штрафів
Про це повідомив перший заступник голови Комітету Ярослав Железняк.
Нагадаємо, 16 жовтня депутати змушені були переглянути рішення про посилення фінмоніторингу PEP, та привести законопроєкт №9296-д відповідно до зобов'язань України перед МВФ.
Відтепер замість трьох років після посади, топ-посадовці (PEP) будуть фактично мати довічний статус РЕР. Але одночасно законопроєктом посилюється відповідальність СПФ (наприклад, банків) за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг.
Редакція затверджена до другого читання зараз відповідає стандартам AML/CFT та буде зарахована як виконання вимог МВФ. Також це останній крок для початку перемовин про членство України у ЄС.
Джерело: Telegram-канал Ярослава Железняка
Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у статті допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом.
Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
Календар допоможе не проґавити крайні дні подачі звітності та сплати податків.