Вихідна допомога при звільненні держслужбовця пенсійного віку
Звільнення держслужбовця на підставі пункту 7 частини 1 статті 83 Закону № 889 (у зв’язку з його виходом на пенсію) можливе виключно за його відповідною заявою. При цьому, суб’єкт призначення має його звільнити у строк, в який він просить у своїй заяві про звільнення.
Особа, звільнена з державної служби у зв’язку з виходом на пенсію, може бути знову призначена на посаду державної служби в установленому законом порядку. Крім того, ця особа може повторно звільнитись з посади державної служби у зв’язку з виходом на пенсію. Отже, особа може використовувати цю підставу для звільнення неодноразово.
Вихідну допомогу у розмірі середньої місячної заробітної плати державному службовцю, який звільняється за підставою у разі виходу на пенсію або досягнення ним 65-річного віку, виплачують одноразово за його бажанням у разі виходу на пенсію або досягнення 65-річного віку. Тобто при повторному звільненні держслужбовця у зв’язку з виходом на пенсію або при звільненні у зв’язку із досягненням згаданого віку вихідну допомогу йому не виплачують, за умови, що її виплачували за попереднім місцем роботи.
У разі звільнення у зв’язку з виходом на пенсію держслужбовця, якого раніше вже було звільнено на цій підставі з посади державної служби в іншому держоргані, варто звернутись із запитом до цього держоргану про надання інформації стосовно виплати цьому державному службовцю зазначеної вихідної допомоги.
НАДС зазначило, що сам по собі вихід держслужбовця на пенсію або досягнення ним 65-річного віку, що не призвело до його звільнення з державної служби, не дає права на згадану вихідну допомогу. Також звертаємо увагу на те, що законодавством не передбачено переліку документів, які держслужбовець має додати до заяви про звільнення у зв’язку із виходом на пенсію. Водночас він може (але не зобов’язаний) надати документ, що підтверджує його право на встановлення пенсії.