Вихідна допомога при звільненні держслужбовця пенсійного віку

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
НАДС підготувало роз’яснення від 16.10.2023 № 172 р/з щодо окремих питань припинення державної служби у разі виходу державного службовця на пенсію.

вихідна допомога при звільненні

Калькулятор стажу

Звільнення держслужбовця на підставі пункту 7 частини 1 статті 83 Закону № 889 (у зв’язку з його виходом на пенсію) можливе виключно за його відповідною заявою. При цьому, суб’єкт призначення має його звільнити у строк, в який він просить у своїй заяві про звільнення.

Особа, звільнена з державної служби у зв’язку з виходом на пенсію, може бути знову призначена на посаду державної служби в установленому законом порядку. Крім того, ця особа може повторно звільнитись з посади державної служби у зв’язку з виходом на пенсію. Отже, особа може використовувати цю підставу для звільнення неодноразово.

Вихідну допомогу у розмірі середньої місячної заробітної плати державному службовцю, який звільняється за підставою у разі виходу на пенсію або досягнення ним 65-річного віку, виплачують одноразово за його бажанням у разі виходу на пенсію або досягнення 65-річного віку. Тобто при повторному звільненні держслужбовця у зв’язку з виходом на пенсію або при звільненні у зв’язку із досягненням згаданого віку вихідну допомогу йому не виплачують, за умови, що її виплачували за попереднім місцем роботи.

У разі звільнення у зв’язку з виходом на пенсію держслужбовця, якого раніше вже було звільнено на цій підставі з посади державної служби в іншому держоргані, варто звернутись із запитом до цього держоргану про надання інформації стосовно виплати цьому державному службовцю зазначеної вихідної допомоги.

НАДС зазначило, що сам по собі вихід держслужбовця на пенсію або досягнення ним 65-річного віку, що не призвело до його звільнення з державної служби, не дає права на згадану вихідну допомогу. Також звертаємо увагу на те, що законодавством не передбачено переліку документів, які держслужбовець має додати до заяви про звільнення у зв’язку із виходом на пенсію. Водночас він може (але не зобов’язаний) надати документ, що підтверджує його право на встановлення пенсії.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421966

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236646

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24180

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді