Військовим подовжено терміни безперервного перебування на лікуванні

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб».

Військовим подовжено терміни безперервного перебування на лікуванні

4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️

Цим законодавчим актом внормовано низку правових та соціальних державних гарантій, встановлених для захисників і захисниць від початку широкомасштабного вторгнення зс рф. Зокрема, статтею 2 документа було внесено зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», в частині термінів перебування військовослужбовців на лікуванні та у відпустці для лікування.

Абзац перший пункту 11 тепер викладено в такій редакції:

  • «Військовослужбовцю на підставі висновку військово-лікарської комісії надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) із збереженням грошового та матеріального забезпечення. Тривалість такої відпустки визначається характером захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва). Відпустка надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
    Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) становить не менше тижня та не може перевищувати в цілому чотирьох місяців підряд (крім випадків, коли законодавством передбачено більш тривалі строки перебування на лікуванні). У разі направлення військовослужбовця на лікування за кордон у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, загальний час його перебування на лікуванні за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу охорони здоров’я до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати дванадцяти місяців підряд».

Отже, відтепер військовослужбовці цілком законно можуть перебувати на лікуванні:

  • в Україні: загальний час перебування в лікувальних закладах та у відпустці для лікування — не менше ніж 1 тиждень, але в цілому не більше ніж 4 місяці поспіль;
  • за кордоном: загальний час лікування за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати 12 місяців поспіль.

Важливо

Протягом усього періоду лікування та перебування у відпустці для лікування за військовослужбовцем зберігається його грошове та матеріальне забезпечення.

Джерело: офіційний сайт АрміяINFORM

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні сумісникам: приклади нарахування

Працівник виконує роботу за сумісництвом у вільний час від основної роботи. У статті поговоримо про лікарняні сумісникам 2025. Розберемося, чи виплачуються лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
174656

Заява-розрахунок на виплату лікарняних: зразок

У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
117891

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
298867

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і повідомив про це керівника. В кабінеті страхувальника з’явився дав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
66000

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді