Які наслідки несплати єдиного внеску

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати регулюються Законом України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальна страхування».

Наслідки несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Платнику, у якого виник борг, ДПС надсилає вимогу про сплату боргу (недоїмки). На погашення вказаних у вимозі сум платнику податків надається десять календарних днів.

Якщо платник єдиного внеску протягом 10 календарних днів з дня отримання вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному чи судовому порядку, вимога передається державній виконавчій службі для примусового стягнення.

Заходами примусового виконання рішень про стягнення заборгованості відповідно до Закону № 1404-VI «Про виконавче провадження» (зі змінами та доповненями) є:

  • звернення стягнення на майно боржника, у тому числі на грошові кошти;
  • звернення стягнення на заробітну плату, інші доходи, пенсію, стипендію боржника, тощо.

Боржникам – фізичним особам –підприємцям, слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте нерухоме та рухоме майно такої фізичної особи. Також до боржників – фізичних осіб вживаються заходи щодо арешту рахунків, у тому числі, хто є власником банківських карток.

За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до платників, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) згідно з частинами 10, 11 ст. 25 Закону 2464. Строк давності щодо стягнення сум недоїмки по єдиному внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Право не сплачувати єдиний внесок під час воєнного стану не передбачає зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV. До страхового стажу зараховуються тільки ті періоди трудової діяльності, за які повністю сплачені страхові внески. ДПС звертає увагу платників податків, що період, за який наявна заборгованість з єдиного внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС в Одеській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10202

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19814

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
113592

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
434578

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді