Новації у складанні паспортів бюджетних програм

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Учора, 31.10.2023, Мінфін оприлюднив проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 29 грудня 2002 року № 1098».

паспорт бюджетної програми

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Проєктом наказу Мінфін пропонує затвердити:

  • нову форму Паспорта бюджетної програми на _____ рік;
  • нову форму Звіту про виконання паспорта бюджетної програми на _____ рік;
  • зміни до Правил складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (далі – Правила).

У 2024 році, як виняток із Правил, головні розпорядники, що належать до сектору безпеки і оборони, складають звіти про виконання паспортів бюджетних програм на 2023 рік, видатки за якими спрямовуються на національну безпеку і оборону, з урахуванням вимог підпунктів 1–3 пункту 4 наказу Мінфіну від 29.12.2002 № 1098.

При складанні паспортів бюджетних програм напрями використання бюджетних коштів мають висвітлювати як безпосередньо публічні послуги, так і їх отримувачів та/або надавачів.

У разі встановлення бюджетних призначень законом про внесення змін до Державного бюджету України та відкриття в установленому законодавством України порядку нових бюджетних програм після прийняття закону про Державний бюджет України головні розпорядники подають на погодження до Мінфіну проекти паспортів таких бюджетних програм протягом тижня після внесення Мінфіном відповідних змін до розпису державного бюджету.

Якщо під час виконання бюджетної програми зміна обставин зумовлює відхилення (збільшення або зменшення) обсягів касових видатків (наданих кредитів з бюджету) за напрямами використання бюджетних коштів від обсягів, затверджених у паспорті бюджетної програми, але не призводить до виникнення нових напрямів використання бюджетних коштів, зміни до паспорта такої бюджетної програми не вносять. Пояснення щодо причин таких відхилень надаються головним розпорядником у звіті про виконання паспорта бюджетної програми.

Нову форму паспорта бюджетної програми та правила її складання пропонують запровадити з 01.01.2024, а нову форму звіту про його виконання – з 01.01.2025.

Зауваження та пропозиції до проєкту Мінфін прийматиме до 13.11.2023 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1215

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38774

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1934

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
12042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді