Новації у складанні паспортів бюджетних програм

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Учора, 31.10.2023, Мінфін оприлюднив проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 29 грудня 2002 року № 1098».

паспорт бюджетної програми

Положення про бухгалтерську службу зразок ⏬ скачати

Проєктом наказу Мінфін пропонує затвердити:

  • нову форму Паспорта бюджетної програми на _____ рік;
  • нову форму Звіту про виконання паспорта бюджетної програми на _____ рік;
  • зміни до Правил складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (далі – Правила).

У 2024 році, як виняток із Правил, головні розпорядники, що належать до сектору безпеки і оборони, складають звіти про виконання паспортів бюджетних програм на 2023 рік, видатки за якими спрямовуються на національну безпеку і оборону, з урахуванням вимог підпунктів 1–3 пункту 4 наказу Мінфіну від 29.12.2002 № 1098.

При складанні паспортів бюджетних програм напрями використання бюджетних коштів мають висвітлювати як безпосередньо публічні послуги, так і їх отримувачів та/або надавачів.

У разі встановлення бюджетних призначень законом про внесення змін до Державного бюджету України та відкриття в установленому законодавством України порядку нових бюджетних програм після прийняття закону про Державний бюджет України головні розпорядники подають на погодження до Мінфіну проекти паспортів таких бюджетних програм протягом тижня після внесення Мінфіном відповідних змін до розпису державного бюджету.

Якщо під час виконання бюджетної програми зміна обставин зумовлює відхилення (збільшення або зменшення) обсягів касових видатків (наданих кредитів з бюджету) за напрямами використання бюджетних коштів від обсягів, затверджених у паспорті бюджетної програми, але не призводить до виникнення нових напрямів використання бюджетних коштів, зміни до паспорта такої бюджетної програми не вносять. Пояснення щодо причин таких відхилень надаються головним розпорядником у звіті про виконання паспорта бюджетної програми.

Нову форму паспорта бюджетної програми та правила її складання пропонують запровадити з 01.01.2024, а нову форму звіту про його виконання – з 01.01.2025.

Зауваження та пропозиції до проєкту Мінфін прийматиме до 13.11.2023 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10498

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12961

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17194

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом
46160

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
68911

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді