Новації у складанні паспортів бюджетних програм

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Учора, 31.10.2023, Мінфін оприлюднив проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 29 грудня 2002 року № 1098».

паспорт бюджетної програми

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Проєктом наказу Мінфін пропонує затвердити:

  • нову форму Паспорта бюджетної програми на _____ рік;
  • нову форму Звіту про виконання паспорта бюджетної програми на _____ рік;
  • зміни до Правил складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (далі – Правила).

У 2024 році, як виняток із Правил, головні розпорядники, що належать до сектору безпеки і оборони, складають звіти про виконання паспортів бюджетних програм на 2023 рік, видатки за якими спрямовуються на національну безпеку і оборону, з урахуванням вимог підпунктів 1–3 пункту 4 наказу Мінфіну від 29.12.2002 № 1098.

При складанні паспортів бюджетних програм напрями використання бюджетних коштів мають висвітлювати як безпосередньо публічні послуги, так і їх отримувачів та/або надавачів.

У разі встановлення бюджетних призначень законом про внесення змін до Державного бюджету України та відкриття в установленому законодавством України порядку нових бюджетних програм після прийняття закону про Державний бюджет України головні розпорядники подають на погодження до Мінфіну проекти паспортів таких бюджетних програм протягом тижня після внесення Мінфіном відповідних змін до розпису державного бюджету.

Якщо під час виконання бюджетної програми зміна обставин зумовлює відхилення (збільшення або зменшення) обсягів касових видатків (наданих кредитів з бюджету) за напрямами використання бюджетних коштів від обсягів, затверджених у паспорті бюджетної програми, але не призводить до виникнення нових напрямів використання бюджетних коштів, зміни до паспорта такої бюджетної програми не вносять. Пояснення щодо причин таких відхилень надаються головним розпорядником у звіті про виконання паспорта бюджетної програми.

Нову форму паспорта бюджетної програми та правила її складання пропонують запровадити з 01.01.2024, а нову форму звіту про його виконання – з 01.01.2025.

Зауваження та пропозиції до проєкту Мінфін прийматиме до 13.11.2023 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
161

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33584

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1570

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34660

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
342974

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді