Гранична вартість путівки для деяких пільгових категорій громадян

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Учора, 07.11.2023, набрав чинності наказ Мінсоцполітики «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2023 році» від 29.09.2023 № 361-Н.

гранична вартість путівки

Калькулятор днів щорічної відпустки

Мінсоцполітики встановило граничну вартість путівки (ліжко-дня) за надання послуг із санаторно-курортного лікування деяким пільговим категоріям громадян:

  • особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, визначеним статтею 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей», – 14994,0 (833,0) грн з ПДВ;
  • особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства – 11484,0 (638,0) грн без ПДВ;
  • особам з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку з числа осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства – 34755,0 (993,0) грн без ПДВ;
  • громадянам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 9612,0 (534,0) грн з ПДВ.

Якщо вартість путівки, пільгового санаторно-курортного лікування або вартість самостійного санаторно-курортного лікування є меншою від граничної вартості путівки та граничної вартості пільгового санаторно-курортного лікування, оплата здійснюється за їх фактичною вартістю.

Компенсацію постраждалій особі виплачують в межах граничної вартості пільгового санаторно-курортного лікування на рахунок постраждалої особи, відкритий в установі уповноваженого банку.

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5642

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
48694

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
71917

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1026

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
63618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді