Про плюси добровільного страхування
Добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати:
- працюючі (застраховані) особи;
- не працюючі.
Добровільні внески можна сплатити:
- за себе;
- на користь третіх осіб, якщо в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) є інформація про особу, на користь якої планується сплачувати добровільні внески, та така особа не є пенсіонером.
Для цього потрібно зайти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, авторизуватись та підписати Типовий договір про добровільну сплату страхових внесків шляхом накладання на нього КЕП.
Періодичність та розмір сплати добровільних внесків людина визначає самостійно, виходячи із побажань та фінансових можливостей.
Щоб непрацюючій особі було зараховано повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць страхових внесків має бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. На сьогодні мінімальна заробітна плата становить 6700 грн, відповідно, мінімальний страховий внесок – 1474 грн (6700 грн х 22%).
Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.
Наприклад: Якщо по Договору за певний місяць сплачено 2000,00 грн на користь непрацюючої особи, то цей місяць буде зараховано до її страхового стажу і заробітна плата для обчислення пенсії за цей місяць – 9 090,91 грн.
Якщо внесок у розмірі 2000,00 грн сплачено на користь працюючої особи, то за повний місяць страхового стажу заробіток для обчислення пенсії збільшиться на 9 090,91 грн.
Фактично кожні 100 грн добровільно сплаченого внеску збільшують місячну зарплату для призначення пенсії майже на 455 грн.