4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️
Закон № 9141 забезпечує:
- оперативне подання документів на розгляд Комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій;
- оперативне прийняття рішення щодо надання статусу учасника бойових дій.
Після набуття законом чинності громадяни, які мають право на статус учасника бойових дій (зокрема, військовослужбовці ЗСУ) або їх представники, мають право подати заяву в паперовій або електронній формі до комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій про бажання отримати відповідний статус.
До цієї заяви можна додати:
- відомості, необхідні для надання статусу учасника бойових дій;
- копії відповідних документів (за наявності), засвідчивши їх підписом.
У разі відсутності таких документів, вони, за заявою військовослужбовця, будуть витребовуватися в уповноваженого органу/особи у рамках міжвідомчої взаємодії суб`єктів владних повноважень протягом 5 календарних днів з дати надходження заяви. Запитувані документи мають бути надані не пізніше ніж через 15 календарних днів з дати надходження запиту (або ж має бути повідомлена обґрунтована причина їх відсутності).
Не пізніше ніж через 10 календарних днів після отримання відповідей на запити комісія з питань розгляду матеріалів про надання статусу учасника бойових дій приймає рішення про надання Захиснику чи Захисниці статусу учасника бойових дій. Аналогічну процедуру Закон передбачає також при отриманні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни або статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.
Прийнятий Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Джерело: офіційний сайт Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів