Мінекономіки роз’яснило, з якої дати потрібно переглядати розміри посадових окладів у зв’язку з оприлюдненням Держстатом інформації щодо середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності, термін публікації якої був перенесений у зв’язку з воєнним станом.

Нагадаємо, постановою КМУ «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу» від 20.04.2016 № 304 (далі – Постанова № 304) передбачено, що розмір посадових окладів згідно з додатком 1-1 розраховують шляхом множення середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності за квартал у середньому по економіці за наявними статистичними даними на коефіцієнт співвідношення 4,5 або 5.
Приміткою у додатку 1-1 до Постанови № 304 визначено, що розмір посадового окладу переглядають з 1 числа місяця, що настає за місяцем, в якому опубліковано статистичні дані.
Переглядають розміри посадових окладів для:
- членів КМУ;
- першого заступника, заступника міністра;
- голови та членів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
- голів обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
Держстат оприлюднив 07.11.2023 статистичні дані середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності у середньому по економіці за ІІ квартал 2023 року, яка становить 17176 грн.
Оскільки ці статистичні дані опубліковано 07.11.2023, перегляд розмірів посадових окладів осіб, визначених додатком 11 до Постанови № 304, слід здійснювати з 01.12.2023.
Із роз’яснення Мінекономіки
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
Які доплати встановлені педагогам в 2025 році — з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти — у матеріалі.
Учитель працює в декількох закладах. Розглянемо, як тарифікувати педпрацівника на прикладі вчителя музики.
Обов'язковий критерій для бронювання працівників критично важливих підприємств – виплата середньої зарплати. Її розмір має бути не менше за 2,5 мінімальні, тобто 20 тис. грн. Із 5 березня середню зарплату для бронювання визначаємо за місячний період, а не квартальний. Як обчислити середню зарплату для бронювання працівників – роз’яснимо у статті. Розглянемо, з яких рядків брати показники, а також ситуації, за яких середня зарплата занижується