Випробування при прийнятті на роботу: як правильно оформити

Статтею 26 КЗпП передбачено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Випробування при прийнятті на роботу: як правильно оформити

Умова про випробування повинна бути зазначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця (ст. 27 КзпП).

У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

При прийнятті працівника на роботу з випробувальним терміном роботодавець зобов’язаний укласти з ним трудовий договір відповідно до вимог статті 21 КЗпП. Працівник не може бути допущений до роботи, у тому числі й на умовах випробувального терміну, без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника, та повідомлення органу ДПС про працевлаштування.

Слід зазначити, що встановлення працівнику випробування на безоплатній основі законодавством України не передбачено. Оплата праці працівника у період випробуванняздійснюється в обов’язковому порядку відповідно до встановлених умов.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення дії трудового договору: що в Податковому розрахунку

З консультації дізнаєтеся, чи зазначати в Додатку Д5 реквізити наказу про призупинення дії трудового договору, як заповнити при цьому Додатки Д1 та 4ДФ, а також, як бути з ЄСВ з мінімальної бази
16319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді