Школи працюватимуть до 30 червня - що з відпустками?

Карантинні обмеження для протидії поширенню COVID-19 та режим надзвичайної ситуації в Україні можуть продовжити і після 30 червня. А МОН ще й заявило, що деякі школи працюватимуть весь цей час. Це може спричинити масові перенесення відпусток.

СКАЧАТИ Зразок наказу про дистанційну работу у період карантину

Зміна графіку відпусток у 2021 році - Держпраці оголосило нюанси

Якщо працівник бажає взяти відпустку не за планом і роботодавець не проти, графік відпусток можна змінити. Щорічну відпустку надають на підставі графіка відпусток. Але графік завжди можна змінити, якщо працівник бажає взяти відпустку не за планом, а роботодавець не заперечує. Для цього працівник має написати заяву з проханням надати щорічну відпустку чи її частину поза графіком. А роботодавець — внести зміни до графіка відпусток, видати наказ про відпустку й ознайомити з ним працівника.

Важливо! Термін виплати відпускних — за три календарних дні до початку відпустки.

Працівник у заяві може обумовити бажаний термін отримання відпускних, наприклад: «Прошу виплатити належні мені відпускні в найближчий термін, установлений для виплати зарплати чи авансу».

Невикористану частину щорічної відпустки надайте працівникові до кінця робочого року, але не пізніше ніж за 12 місяців після закінчення робочого року, за який надаєте відпустку.

На період карантину через COVID-19 можете надавати працівникам відпустки без збереження зарплати навіть на один чи два дні, але за взаємною згодою (ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки).

Примусово відправити працівника у відпустку за свій рахунок роботодавець не має права. Щоб оформити таку відпустку, працівник має подати заяву із зазначенням причини, а роботодавець — видати відповідний наказ (розпорядження).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
93785

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
229125

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
5332

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
58219

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді