19 грудня Кабінет Міністрів змінив пункт 19 Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженого постановою від 9 червня 2021 р. № 590.

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Ці зміни розширюють перелік платежів другої черги, що дозволить органам Казначейства у пріоритетному порядку проводити авансові платежі з небюджетних рахунків за роботи та послуги за рахунок коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії*.
* Платежі за коштами з небюджетних рахунків постачальників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг, отриманих як попередня оплата від розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів за рахунок коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії у разі відкриття таких рахунків на їх імʼя в Казначействі та органах Казначейства в установленому законодавством порядку.
Джерело: офіційний сайт Децентралізація
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
Експерт підкаже терміни реєстрації бюджетних зобов’язань та необхідні для цього підтвердні документи. Тримайте чотири приклади оформлення бюджетних зобов’язань, щоб уникнути помилок.
Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді