Довідка про проходження автоперевірки – чи виправляти е-декларацію

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
НАЗК роз’яснило які відомості відображені у довідці про проходження автоперевірки, які вважають помилкою, а які ні.

довідка про проходження автоперевірки декларації

Калькулятор індексації зарплати

Автоматизована перевірка е-декларації – це перевірка програмними засобами Реєстру декларацій відомостей, що зазначені або повинні бути зазначені у е-декларації.

За результатами автоматизованої перевірки декларанти отримають в електронному кабінеті Реєстру декларацій повідомлення про проходження автоматизованої перевірки, а у розділі «Мої документи» у відповідному полі відображатиметься довідка, яку можна буде переглянути.

Отримання довідки про проходження автоперевірки не означає, що е-декларація пройшла повну перевірку. Це свідчитиме, що вона має невеликий показник рейтингу ризику (не встановлено невідповідностей на загальну суму понад 100 прожиткових мінімумів (ПМ), не встановлено ознак конфлікту інтересів, необгрунтованості активів, незаконного збагачення чи неточності оцінки задекларованих активів).

Також у довідці відображатимуть встановлені невідповідності між відомостями у декларації та реєстрах, банках даних. При цьому відображатимуть лише ті відомості, щодо яких встановлено невідповідність, із зазначенням номера об’єкта у е-декларації, а не усі відомості про такий об’єкт.

НАЗК зауважило, що у зв’язку з особливостями зазначення окремих відомостей у реєстрах можуть відображатись у довідці як невідповідність даних різні написання назв вулиць, населених пунктів, використання різних символів, пропусків тощо (наприклад, різне написання назв у реєстрі та декларації: Mazda CX - 5 та Mazda CX-5; використання різних символів: “” та «»).

Проте це є особливістю порівняння даних в реєстрах і е-декларації, а не помилкою.

У разі зазначення декларантом у декларації об’єкту, який відсутній у реєстрі, у довідці зазначається, що «дані в реєстрі відсутні». Водночас, у разі наявності відомостей у реєстрах про об’єкт, який підлягає декларуванню, але який відсутній у декларації, у довідці зазначаються всі відомості про такий об’єкт.

Якщо за результатами порівняння даних встановлена невідповідність у грошовому вираженні, то по кожному об’єкту вираховується різниця між даними. Під кожним розділом довідки формується висновок, у якому зазначається про виявлені ознаки неточних відомостей, а також сума невідповідностей, яка має грошове вираження. Всі суми виявлених у декларації невідповідностей сумуються та зазначаються у висновку довідки однією загальною сумою.

У довідці також відображаються застереження до розділів 12-1, 13, 14, 15 е-декларації (за наявності підстав).

НАЗК застерігає, що довідка за результатами автоматизованої перевірки не є підставою для подання виправленої декларації, та може бути використана при заповненні декларацій наступних періодів або виправлення даних в реєстрах (якщо вони виявились не актуальними).

Детальніше – у роз’ясненні НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82750

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
106162

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
10630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді