Визначаємо цілі та напрями використання бюджетних коштів з урахуванням новацій

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив зміни до Методичних рекомендацій щодо підготовки проєктів порядків використання коштів державного бюджету.

використання бюджетних коштів

Мінфін, зокрема, уточнив, що під час визначення цілей та напрямів використання бюджетних коштів:

  • використовують інформацію, зазначену у бюджетному запиті головного розпорядника, плані діяльності головного розпорядника на середньостроковий період;
  • забезпечують їх узгодження з цілями державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію якої забезпечує головний розпорядник, на досягнення яких спрямовано бюджетну програму.

Напрями використання бюджетних коштів визначають за Правилами складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання, затвердженими наказом Мінфіну від 29.12.2002 № 1098, з урахуванням Методичних рекомендацій щодо формування бюджетних програм головними розпорядниками коштів державного бюджету, затверджених наказом Мінфіну від 25.08.2023 № 465.

Окремим напрямом використання бюджетних коштів визначають погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, узятими на облік органами Казначейства (у т. ч. такими, що зняті з обліку органами Казначейства в кінці відповідного бюджетного періоду), у разі, якщо строк виконання напряму, за яким утворилася така заборгованість, закінчився в минулому бюджетному періоді.

Напрями використання бюджетних коштів, що визначають у порядку використання бюджетних коштів, мають узгоджуватися з іншими характеристиками бюджетної програми.

Наказ Мінфіну від 29.12.2023 № 743, у якому прописано цю новацію, чинний.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49470

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді