Визначаємо цілі та напрями використання бюджетних коштів з урахуванням новацій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив зміни до Методичних рекомендацій щодо підготовки проєктів порядків використання коштів державного бюджету.

використання бюджетних коштів

Мінфін, зокрема, уточнив, що під час визначення цілей та напрямів використання бюджетних коштів:

  • використовують інформацію, зазначену у бюджетному запиті головного розпорядника, плані діяльності головного розпорядника на середньостроковий період;
  • забезпечують їх узгодження з цілями державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію якої забезпечує головний розпорядник, на досягнення яких спрямовано бюджетну програму.

Напрями використання бюджетних коштів визначають за Правилами складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання, затвердженими наказом Мінфіну від 29.12.2002 № 1098, з урахуванням Методичних рекомендацій щодо формування бюджетних програм головними розпорядниками коштів державного бюджету, затверджених наказом Мінфіну від 25.08.2023 № 465.

Окремим напрямом використання бюджетних коштів визначають погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, узятими на облік органами Казначейства (у т. ч. такими, що зняті з обліку органами Казначейства в кінці відповідного бюджетного періоду), у разі, якщо строк виконання напряму, за яким утворилася така заборгованість, закінчився в минулому бюджетному періоді.

Напрями використання бюджетних коштів, що визначають у порядку використання бюджетних коштів, мають узгоджуватися з іншими характеристиками бюджетної програми.

Наказ Мінфіну від 29.12.2023 № 743, у якому прописано цю новацію, чинний.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Граничні суми витрат для бюджетних установ: зміни та правила

Як витрачати бюджетні кошти у межах дозволеного? У 2025 році діють граничні суми витрат для бюджетних установ на автомобілі, меблі, комп’ютери, інше обладнання та устаткування, яке в бухгалтерському обліку обліковують як основні засоби чи інші необоротні матеріальні активи. Розповімо, які активи обмежені вартісною межею та які особливості врахувати установам.
116

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
25203

Онлайн-курси з бухгалтерського обліку для бюджетних установ

Курси підвищення кваліфікації бухгалтерів бюджетної сфери онлайн. Навчання у Вищій школі Головбуха — це практичні заняття з обліку, зарплат, податків та ревізій. Отримайте нові навички від експертів та сертифікат!
6200

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
43441

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді