Визначаємо цілі та напрями використання бюджетних коштів з урахуванням новацій

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив зміни до Методичних рекомендацій щодо підготовки проєктів порядків використання коштів державного бюджету.

використання бюджетних коштів

Мінфін, зокрема, уточнив, що під час визначення цілей та напрямів використання бюджетних коштів:

  • використовують інформацію, зазначену у бюджетному запиті головного розпорядника, плані діяльності головного розпорядника на середньостроковий період;
  • забезпечують їх узгодження з цілями державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію якої забезпечує головний розпорядник, на досягнення яких спрямовано бюджетну програму.

Напрями використання бюджетних коштів визначають за Правилами складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання, затвердженими наказом Мінфіну від 29.12.2002 № 1098, з урахуванням Методичних рекомендацій щодо формування бюджетних програм головними розпорядниками коштів державного бюджету, затверджених наказом Мінфіну від 25.08.2023 № 465.

Окремим напрямом використання бюджетних коштів визначають погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, узятими на облік органами Казначейства (у т. ч. такими, що зняті з обліку органами Казначейства в кінці відповідного бюджетного періоду), у разі, якщо строк виконання напряму, за яким утворилася така заборгованість, закінчився в минулому бюджетному періоді.

Напрями використання бюджетних коштів, що визначають у порядку використання бюджетних коштів, мають узгоджуватися з іншими характеристиками бюджетної програми.

Наказ Мінфіну від 29.12.2023 № 743, у якому прописано цю новацію, чинний.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164335

Тимчасове заступництво головного бухгалтера: як оплатити

Головбух установи захворів, тож на час його хвороби головним призначено найдосвідченішого бухгалтера. У статті розповімо, як оформити та оплатити тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера.
8920

Акт звірки розрахунків: готовий зразок

Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
33677

Зарплата бухгалтера: три приклади розрахунків

Докладно на прикладах розглянемо, скільки становить зарплата головного бухгалтера в бюджетній установі, бухгалтера-викладача в школі, економіста-бухгалтера. Все в цифрах та таблицях.
10891

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді