Новий розмір ЄСВ з 1 січня – база нарахування та граничні розміри у 2024 році

Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування (ЄСВ)– це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється в системі загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі.

З 1 січня змінився розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування

⚡️ ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ⚡️

У 2024 році розмір мінімальної зарплати становитиме:

  • з 1 січня - 7100 грн;
  • з 1 квітня - 8000 грн.

З огляду на це:

  • з 01 січня 2024 розміри ЄСВ  будуть такими:
    • мінімальний ЄСВ – 1562 грн за місяць (22 % від мінімальної зарплати 7100 грн.);
    • максимальний ЄСВ – 23430 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).
  • з 01 квітня 2024  розміри ЄСВ будуть такими
    • мінімальний ЄСВ – 1760 грн за місяць (22 % від мінімальної зарплати 8000 грн.);
    • максимальний ЄСВ – 26400 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).

Як зазначає експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» у статті «ЄСВ-2024», базою нарахування ЄСВ у 2024 році є:

  • фактично нарахована заробітна плата – для працівників з інвалідністю, працівників – зовнішніх сумісників, працівників, які працюють за трудовим договором з нефіксованим робочим часом;
  • фактично нарахована заробітна плата, яка перевищує розмір мінімальної зарплати, або мінімальна зарплата, якщо нарахована зарплата не перевищує розміру мінімалки, – для інших працівників.

Днями сплати ЄСВ вважаються:

  • день списання банком або органом Казначейства суми платежу з рахунку установи незалежно від часу її зарахування на рахунок для сплати ЄСВ – у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку установи на відповідні рахунки;
  • день прийняття до виконання банком документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі – якщо сплата ЄСВ готівкою;
  • день надходження коштів на відповідні рахунки – якщо ЄСВ сплачуємо в іноземній валюті.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт ЄСВ: зразок заповнення та бланк

Звіт ЄСВ – так до сих пір часто називають Податковий розрахунок, що містить дані не лише про ЄСВ, але й про ПДФО та військовий збір. До вашої уваги склад Звіту ЄСВ і приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
151454

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
3528

ЄСВ 2025

Ставка ЄСВ у 2025 році збережеться на рівні 22 відсотків для працівників без інвалідності. Мінімальний розмір ЄСВ 2025 та максимальний розмір соціального внеску розраховується на базі МЗП. Наводимо нові граничні розміри ЄСВ у 2025 році.
1477

Класифікатор професій для звіту ЄСВ – Додатку Д5 Податкового розрахунку

На допомогу бухгалтеру поради, як користуватися класифікатором професій при заповненні Додатка Д5 Податкового розрахунку. Дивись приклад оформлення штатного розпису, що містить графи, які корисні для заповнення цього додатку.
20565

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
42693

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді