Нова форма паспорту бюджетної програми та правила його складання
Пошук по Класифікатору професій
Мінфін затвердив нові форми:
- паспорта бюджетної програми;
- звіту про його виконання (форму використовуватимемо при звіті за 2024 рік).
Також оновив деякі правила складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання.
Під час складання паспортів бюджетних програм слід врахувати, що напрями використання бюджетних коштів висвітлюють як безпосередньо публічні послуги, так і їх отримувачів та/або надавачів.
Мінфін уточнив строк подачі на погодження проєктів паспортів бюджетних програм у разі встановлення бюджетних призначень законом про внесення змін до закону про Державний бюджет України та/або відкриття в установленому законодавством України порядку нових бюджетних програм після прийняття закону про Державний бюджет України. Їх головні розпорядники подають на погодження до Мінфіну протягом тижня після внесення Мінфіном відповідних змін до розпису державного бюджету.
Якщо під час виконання бюджетної програми зміна обставин зумовлює відхилення (збільшення або зменшення) обсягів касових видатків (наданих кредитів з бюджету) за напрямами використання бюджетних коштів від обсягів, затверджених у паспорті бюджетної програми, але не призводить до виникнення нових напрямів використання бюджетних коштів, зміни до паспорта такої бюджетної програми не вносять. Пояснення щодо причин таких відхилень головні розпорядники надають у звіті про виконання паспорта бюджетної програми.
Складаючи звіт про виконання бюджетної програми за 2023 рік врахуйте, що у графах 6–8 зазначаємо обсяги касових видатків (наданих кредитів з бюджету), визначених з урахуванням даних зведеної річної бюджетної звітності. Рядок «Усього» має відповідати даним зведеної річної бюджетної звітності за відповідною бюджетною програмою, в т. ч. показник у графі 7 має дорівнювати сумі касових видатків (наданих кредитів з бюджету) за рік, наведених у звітах про надходження і використання:
- коштів, отриманих як плата за послуги (форма № 4-1д, № 4-1м);
- коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма № 4-2д, № 4-2м);
- інших надходжень спеціального фонду (форма № 4-3д, № 4-3м);
- коштів, отриманих як окремі субвенції з місцевого бюджету (форма № 4-4д);
- інших надходжень спеціального фонду (кредити (позики) від іноземних держав, іноземних фінансових установ і міжнародних фінансових організацій) (форма № 4-3д.1, № 4-3м.1).
Накази Мінфіну від 11.12.2023 № 682 та від 29.12.2023 № 736, якими внесені зміни, набрали чинності 05.01.2024.
- Завчасно утримали військовий збір за ставкою 5%: як виправити
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Новації КЗпП: службова перевірка з відстороненням, звільнення за розголошення інформації
- Як зламаний спідометр не допоміг ревізорам виграти суд