Особливості заповнення декларації з податку на нерухоме майно

Як заповнюється порядковий номер податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – роз'яснення.

Особливості заповнення декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки передбачає заповнення рядка «порядковий №» Декларації із зазначенням у рядку 1 заголовної частини Декларації типу Декларації:

  • «звітна»;
  • «звітна нова» або «уточнююча».

Згідно з приміткою 2 інформації до Декларації в рядку «порядковий №» заголовної частини Декларації зазначається номер Декларації арабськими цифрами, починаючи з одиниці, послідовно за порядком зростання кількості поданих з початку року таких Декларацій. 

Так, якщо це перша Декларація у звітному році, то подається «звітна» Декларація, в рядку «порядковий №» якої проставляється «01», а у полі «звітна» – позначка «Х».

Якщо після надання у звітному році «звітної» Декларації виникла необхідність уточнення або зміни об'єктів, бази оподаткування, податкових зобов'язань по тій самій територіальній громаді, і якщо така необхідність виникла до 20 лютого включно, платник може подати Декларацію з типом «звітна нова» (проставляється позначка «Х» у полі «звітна нова»).

Оскільки «звітна» Декларація вже подана, то «звітна нова» Декларація – це вже друга подана Декларація у поточному році, тому порядковий номер Декларації «02».

У разі якщо платник податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, подає до контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування першу «уточнюючу» Декларацію, де уточнюється нарахована сума податку після настання граничного терміну подання Декларації, то у полі «уточнююча» проставляється позначка «Х», обов'язково зазначається реєстраційний номер Декларації в контролюючому органі, яка уточнюється, а у рядку «порядковий №» проставляється «03».

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС у Запорізькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
19883

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3314

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
61119

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
322120

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді