Особливості заповнення декларації з податку на нерухоме майно

Як заповнюється порядковий номер податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – роз'яснення.

Особливості заповнення декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Бронювання по-новому: скільки платити працівникам із 5 березня?

Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки передбачає заповнення рядка «порядковий №» Декларації із зазначенням у рядку 1 заголовної частини Декларації типу Декларації:

  • «звітна»;
  • «звітна нова» або «уточнююча».

Згідно з приміткою 2 інформації до Декларації в рядку «порядковий №» заголовної частини Декларації зазначається номер Декларації арабськими цифрами, починаючи з одиниці, послідовно за порядком зростання кількості поданих з початку року таких Декларацій. 

Так, якщо це перша Декларація у звітному році, то подається «звітна» Декларація, в рядку «порядковий №» якої проставляється «01», а у полі «звітна» – позначка «Х».

Якщо після надання у звітному році «звітної» Декларації виникла необхідність уточнення або зміни об'єктів, бази оподаткування, податкових зобов'язань по тій самій територіальній громаді, і якщо така необхідність виникла до 20 лютого включно, платник може подати Декларацію з типом «звітна нова» (проставляється позначка «Х» у полі «звітна нова»).

Оскільки «звітна» Декларація вже подана, то «звітна нова» Декларація – це вже друга подана Декларація у поточному році, тому порядковий номер Декларації «02».

У разі якщо платник податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, подає до контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування першу «уточнюючу» Декларацію, де уточнюється нарахована сума податку після настання граничного терміну подання Декларації, то у полі «уточнююча» проставляється позначка «Х», обов'язково зазначається реєстраційний номер Декларації в контролюючому органі, яка уточнюється, а у рядку «порядковий №» проставляється «03».

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС у Запорізькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34037

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12735

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6646

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111190

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22327

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді