Так само це можуть зробити і українці, що перебувають на Батьківщині, і вважають користування електронними сервісами зручнішою опцією, ніж відвідування державних установ особисто.
Отже, щоб оформити пенсію дистанційно, необхідно:
- зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ;
- вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії»;
- ознайомитись з інформацією, яка з’явиться на екрані, і перейти за посиланням «Вхід».
Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). У разі відсутності КЕП, отримати його можна безкоштовно й онлайн.
Після входу виконати такі кроки:
- Крок 1 – у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» оберіть вкладку «Заява на призначення пенсії». Дайте згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання Вашої заяви. Натисніть «Продовжити» та оберіть вид пенсії, наприклад – «Пенсія за віком»;
- Крок 2 – дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення звернення та надайте згоду на передачу й обробку своїх персональних даних (поставте позначку);
- Крок 3 – прикріпіть скан-копії необхідних документів, підготовлених згідно з вимогами щодо сканованих копій документів за наведеним перед формуванням заяви переліком.
Після цих етапів на екрані з'явиться повна форма заяви про призначення пенсії. У разі потреби форму заяви можна відредагувати. Для завершення всіх операцій, заява підписується за допомогою КЕП та відправляється до ПФУ натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ». За результатами опрацювання заяви, особа отримає інформацію про стан обробки та відповідне рішення. Також, на вебпорталі електронних послуг Фонду реалізовано можливість оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису. Для цього потрібно бути зареєстрованим користувачем мобільного застосунку Дія.
Джерело: офіційний сайт Мінсоцполітики