Кабмін прийняв постанову про нові розміри посадових окладів ЄТС на 2024 рік

Уряд 12 січня 2024 року вніс зміни до Постанови від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

нові розміри посадових окладів ЄТС 2024

🔓Лікарняні по-новому: 6 прикладів

Постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомляє, що зміни внесені у звʼязку з підвищенням на законодавчому рівні розміру мінімальної заробітної плати:

  • з 01 січня 2024 року – 7100 грн;
  • з 01 квітня 2024 року – 8000 грн.

Уряд затвердив Примітку 1 до додатка 1 «Єдина тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери». Додано новий абзац: посадові оклади (тарифні ставки) з 01.01.2024 розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду – 3 195 гривень.

Доручено керівникам установ, закладів та організацій забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують зарплату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

Крім того, Уряд вніс зміни до Постанови від 25.10.2006 N 1472 «Про введення нових посад працівників у Секретаріаті Кабінету Міністрів України та умови оплати їх праці». Отже державний секретар КМУ отримав право установлювати у межах фонду оплати праці:

  • посадовий оклад референта на рівні посадового окладу головного спеціаліста;
  • посадовий оклад старшого референта на рівні посадового окладу завідуючого сектором у складі самостійного структурного підрозділу Секретаріату КМУ.

Оклади референтів мають встановлюватися з урахуванням класифікації посад, визначених Каталогом типових посад державної служби. Для референтів та старших референтів можуть встановлюватися:

Кабмін вже оприлюднив зміни до Постанови від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери». Отже посадові оклади ЄТС набули чинності з 01 січня 2024 року.

Як повідомляв експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС», до прийняття змін у Постанові №1298 посадові оклади у штатному розписі потрібно було розраховувати виходячи з минулорічного розміру тарифного розряду за ЄТС – 2893 грн. Штатні розписи затверджуються та вводяться в дію з 01.01.2024.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14424

Грошове забезпечення військовослужбовців 2025

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
99868

Доплати педагогічним працівникам 2025: кому нараховувати

Які доплати встановлені педагогам в 2025 році — з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти — у матеріалі.
67296

Середня зарплата для бронювання працівників: як обчислити без помилок

Обов'язковий критерій для бронювання працівників критично важливих підприємств – виплата середньої зарплати. Її розмір має бути не менше за 2,5 мінімальні, тобто 20 тис. грн. Із 5 березня середню зарплату для бронювання визначаємо за місячний період, а не квартальний. Як обчислити середню зарплату для бронювання працівників – роз’яснимо у статті. Розглянемо, з яких рядків брати показники, а також ситуації, за яких середня зарплата занижується
12063

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді