Договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування переукладуть

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін оприлюднив нову редакцію Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України.

відкриття рахунків у Казначействі

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Нова редакція Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України затверджена наказом Мінфіну від 18.01.2024 № 23. Після набрання чинності Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування.

Порівняно із попередньою редакцією є суттєві зміни та новації. Нова термінологія:

  • бюджетні рахунки для здійснення витрат (рахунки за витратами) – рахунки, які відкривають органи Казначейства для здійснення операцій за витратами державного та місцевих бюджетів для забезпечення виконання закону про Державний бюджет України та рішень про місцеві бюджети;

  • рахунки зі спеціальним режимом використання – рахунки, які відкриваються в органах Казначейства у випадках, передбачених законодавством України, в т. ч. для здійснення операцій з електронного адміністрування податків, для зарахування депозитних коштів, коштів державних цільових фондів, органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, від приватизації майна, ЄСВ, фінансового резерву, а також єдиний рахунок та небюджетні рахунки розпорядників бюджетних коштів;

Рахунки за витратами органи Казначейства відкривають одночасно з відкриттям відповідних рахунків за надходженнями.

Для відкриття бюджетних рахунків для операцій з бюджетними коштами розпорядники подають:

  • заяву про відкриття рахунків (додаток 5 до цього Порядку) за підписом керівника та головного бухгалтера або інших посадових осіб, яким відповідно до картки зі зразками підписів та відбитка печатки, оформленої з дотриманням вимог розділу IV цього Порядку, надано право першого та другого підписів;
  • картку зі зразками підписів та відбитка печатки (додаток 6 до цього Порядку) відповідно до розділу IV цього Порядку.

Відокремлені підрозділи / відокремлені структурні підрозділи розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів) також подають довідку про погодження відкриття рахунка (додаток 7 до цього Порядку) від розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів), до складу якого входить відокремлений підрозділ / відокремлений структурний підрозділ.

У разі тимчасового надання особі права першого або другого підпису у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності керівника або головного бухгалтера тимчасова картка подається без зазначення строку її дії. Тимчасова картка засвідчується підписом керівника (заступника керівника) та печаткою установи / організації, якій клієнт підпорядкований або до складу якої входить.

Про інші зміни читайте на сторінках видання «Головбух Бюджет».

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164335

Тимчасове заступництво головного бухгалтера: як оплатити

Головбух установи захворів, тож на час його хвороби головним призначено найдосвідченішого бухгалтера. У статті розповімо, як оформити та оплатити тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера.
8920

Акт звірки розрахунків: готовий зразок

Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
33677

Зарплата бухгалтера: три приклади розрахунків

Докладно на прикладах розглянемо, скільки становить зарплата головного бухгалтера в бюджетній установі, бухгалтера-викладача в школі, економіста-бухгалтера. Все в цифрах та таблицях.
10892

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді