Держмитслужба оприлюднюватиме дані з митних декларацій

Держмитслужба має змогу відкрити нові дані, - знеособлену інформацію щодо конкретних експортно-імпортних операцій, внесену декларантами до митних декларацій. Таку можливість надала Постанова Уряду № 462 від 12 травня 2021 року.

Чи знаєте ви, як завершити ревізію на свою користь? ►►► Пройдіть тест✔️

Держмитслужба оприлюднюватиме дані з митних декларацій

Вона дозволяє Держмитслужбі продовжити процес оприлюднення даних, який розпочався у жовтні 2020, - публікацією реєстрів та класифікаторів на офіційному сайті Держмитслужби та на порталі відкритих даних.

Згідно з Постановою, Держмитслужба оприлюднює таку знеособлену інформацію щодо конкретних експортно-імпортних операцій, внесену декларантами до митних декларацій:

  • заявлений митний режим;
  • тип декларації;
  • відомості про особливості переміщення;
  • найменування та код товару згідно з УКТ ЗЕД;
  • найменування країни походження товарів;
  • митну вартість товарів та метод її визначення;
  • довідковий номер декларації тощо.

Відкриття даних Держмитслужбою відбувається в рамках єдиної концепції розвитку відкритих даних в Україні, яку реалізує Мінцифри. Зокрема, це стосується якості цих даних та механізмів їх отримання.

Постанова набирає чинності через 10 днів з дня її публікування.

За матеріалами Держмитслужби у Facebook

Держмитслужба оприлюднюватиме дані з митних декларацій
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Дізнайтеся, які помилки ревізори вже виявили у ваших колег!

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
7084

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
17386

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше.
106826

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді