Надміру сплачені з СЕА ПДВ кошти: як відмовитись від повернення на поточний рахунок

Теми:
Податківці пояснили чи можливо відмовитись від повернення на поточний рахунок надміру/помилково сплачених з електронного рахунку ПДВ коштів.

⚡️ За яким алгоритмом заповнювати Податковий розрахунок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ?⚡️

Надміру сплачені з СЕА ПДВ кошти: як відмовитись від повернення на поточний рахунок

Відповідно до ст. 200 ПКУ з рахунку у СЕА ПДВ платника перераховуються кошти:

  • до державного бюджету в сумі податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду,
  • на поточний рахунок платника податку за його заявою.

При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у складених податкових накладних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ у цьому звітному періоді.

Якщо на дату подання податкової декларації сума коштів на е-рахунку платника перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету, платник має право подати контролюючому органу заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок, або до бюджету в рахунок сплати податкового боргу з податку, що виник починаючи з 1 липня 2015 року.

При цьому для перерахування, зокрема, на поточний рахунок зайво зарахованих коштів платник податку повинен заповнити таблицю 3 додатка 4 до декларації з ПДВ.

Таким чином платник податку не може відмовитися від повернення на поточний рахунок надміру/помилково сплачених з електронного рахунку в СЕА ПДВ коштів, якщо у складі ПДВ-декларації було подано додаток 4 та заповнено таблицю 3.

За матеріалами ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121292

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
68192

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
3127

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
49474

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді