У січні доходи місцевих бюджетів скоротились, лише у Києві зросли на 10%.
ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК
Про це повідомив в своєму телеграм-каналі голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За даними Міністерства фінансів, у січні 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів (без міжбюджетних трансфертів) надійшло 30,8 млрд. грн.
З його слів, проти січня минулого року такі доходи скоротились на 6,5% (або на 2,1 млрд грн), в тому числі надходження від ПДФО, що розщеплюється до місцевих бюджетів, скоротились на 24,1% або на 5 млрд грн. Таке «просідання» було очікуваним після передачі «військового» ПДФО до державного бюджету з метою фінансування оборонних видатків.
Данило Гетманцев нагадав на що підуть ці кошти:
- 90% коштів піде на виробництво і закупівлю озброєння, військової техніки, дронів;
- 10% – на фінансування військових частин, які безпосередньо сплачують військовий ПДФО.
Він також звернув увагу на наступні моменти:
- значна частина скорочення у доходах була компенсована іншими податками:
- надходження від єдиного податку зросли на 30% (+1,7 млрд.грн.);
- плати за землю – на 20% (+0,4 млрд.грн.);
- розщеплення акцизного податку – на 29% (+0,5 млрд.грн.);
- «невійськовий» ПДФО, частка якого залишилась у місцевих бюджетах, також суттєво зросла на 24% (+3,1 млрд.грн).
Ситуація значно відрізняється за різними регіонами, зокрема:
- у Києві доходи загального фонду міського бюджету у січні зросли на 9,8% у річному вимірі (+0,5 млрд.грн.);
- проти минулого року доходи зросли також у:
- Київській обл.,
- Полтавській обл.,
- Вінницькій обл.
Джерело: Telegram-канал Данила Гетманцева
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.